Perspektyvinių technologijų
Pramoninių tyrimų centras su specifinėmis žiniomis apie fotoelektros technologijas
Kompetencijos
Elektronika, Mikroelektronika, Jutikliai
Atsinaujinančios energijos gamyba ir energijos taupymo technologijos
Fotoelektros technologijos ir inovacijos
CO2 pėdsako skaičiavimas
Perspektyvinių technologijų
taikomųjų tyrimų institutas
Viešoji įstaiga “Perspektyvinių technologijų taikomųjų tyrimų institutas” (ProTech) yra privati ne pelno siekianti mokslo institucija, Lietuvos verslo ir mokslininkų įkurta 2005 metais kaip verslo ir pramonės poreikius tenkinantis taikomųjų ir industrinių mokslinių tyrimų institutas. ProTech nuo pat veiklos įkūrimo pradžios specializuojasi žaliosios energetikos, ypač fotoelektros technologijų ir susijusios elektronikos srityse bendradarbiaudamas su mokslo institucijomis, pramonės įmonėmis ir asocijuotomis struktūromis Lietuvoje ir ES valstybėse.
ProTech vizija – sukurti palankią aplinką mokslinių žinių perkėlimui į pramonines technologijas ir inovatyvius produktus, maksimaliai sutrumpinant kelią nuo fundamentalių mokslo žinių generavimo iki žinioms imlaus produkto įvedimo į rinką. ProTech siekia įgyvendinti šią viziją teikdamas taikomųjų tyrimų ir kitas paslaugas Lietuvos pramonei ir verslui: dirba su mokslui imliu smulkiu ir vidutiniu verslu Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse, padeda mokslininkams komercializuoti mokslinę produkciją bei kelti jų mokslinę kompetenciją bei verslumą. Institutas yra Lietuvos Fotoelektros technologijų klasterio, Plastikų ir naujų medžiagų klasterių koordinatorius, atskingas už atviros prieigos MTTP infrastruktūros plėtrą.
PROTECH misija – vykdyti mokslinius tyrimus, kurti naujas technologijas ir teikti paslaugas verslo įmonėms, skatinant atsinaujinačios energetikos plėtrą ir orientuotą į aplinkai saugių naujų technologijų diegimą pramonėje.
Protech veikla
PROTECH savo kompetencijų srityse teikia technologinių procesų optimizavimo ir kontrolės, medžiagų ir konstrukcijų parametrų matavimų paslaugas, atlieka fotoelektrinių modulių matavimus pagal ES standartų reikalavimus.
Naujų produktų vystymas, prototipų konstravimas ir bandomoji gamyba yra svarbi mūsų veiklos sritis. Ji vykdoma pagal projektus ir sutartis su pramonės partneriais. Tokios veiklos pavyzdžiai yra naujos technologijos ir nestandartinių matmenų saulės elementai, nišiniams taikymams skirti saulės moduliai, jų galios optimizatoriai.
PROTECH pagal projektus ir sutartis su valstybinėmis institucijomis ir pramonės įmonėmis atlieka technologines studijas ir įžvalgas.
Žaliosios energetikos vystymas yra viena iš aktualiausių šiuolaikinės pasaulio bendruomenės uždavinių. ProTech jaučia profesinę ir pilietinę pareigą inicijuoti ir vykdyti MTTP projektus, kurių tikslas yra kurti anglies dioksido ir kitų aplinką teršiančių medžiagų emisiją mažinančias energijos gamybos technologijas, taip pat energijos tausojimo technologijas, ypač PV, BIPV ir susijusios medžiagotyros srityse.
PROTECH yra šios tematikos ES BP, H2020 ir Lietuvos mokslinių projektų koordinatorius ir aktyvus partneris ir sutarčių su pramone vykdytojas.
PROTECH yra Lietuvos Fotoelektros technologijų klasterio ir Plastikų ir naujų medžiagų klasterio koordinatorius.
ProTech administruoja Fotoelektros technologijų klasterio laisvos prieigos MTEP infrastruktūrą ir koordinuoja jos pagalba vykdomus mokslinius tyrimus, testavimus ir kitas teikiamas paslaugas.