Pingant saulės elektrinių įrangai ir vis plačiau taikant paramos mechanizmus tokiai įrangai įsigyti, mokslininkai ir praktikai randa vis naujesnių ir efektyvesnių saulės energetikos panaudojimo būdų. Vilniuje įsikūręs Progresyvinių technologijų taikomųjų tyrimų institutas kartu su partneriais iš Anglijos, Voketijos, Ispanijos, Olandijos, Graikijos ir Lenkijos dalyvauja tarptautiniame Horizon 2020 programos projekte „ EU Heroes“. Projekto tikslas – rasti naujų efektyvesnių atsinaujinančios energijos panaidojimo formų, įtraukti į šią paiešką visuomenę, atkreipti dėmesį į kolektyvinę energijos gamybos ir panaudojimo formą – energetines bendrijas.
Lietuvos tyrėjai dėmesį nukreipė į daugiabučių namų renovavimo patobulinimą. Juo labiau, kad šalyje yra apie 17 000 sovietmečiu pastatytų daugiabučių namų, kurie nėra prijungti prie centrinio šildymo sistemos, o kaip jie šildosi – žino tik jie patys.
Iki šiol Lietuvoje buvo naudojamas tik vienas terminas – renovacija, ir visi suprato: reikia namą apgaubti „kailiniais“, ir tuomet jis bus šiltesnis, o suvartojamos šilumos kiekis mažesnis. Bet energijos vis tiek reikės nemažai. Tačiau projekto tyrimo metu nustatyta, kad labai verta atkreipti dėmesį į pastato enegetinės sistemos modernizavimą. Tai yra, jei būtų panaudota saulės elektra kartu šilumos siurbliais, kurie sugeba šilumą paimti iš žemės arba iš oro, tai būtų galima pasiekti, kad visą namui reikalingą energiją: elektrą, šildymą ir karštą vandenį galima gauti „ iš dangaus“, t.y beveik nemokamai. Išlaidos būtų tik tokios modernios sitemos įrengimui, t.y. kredito padengimui, ir labai nedidelės – sistemos darbingumui palaikyti.