SMART-FLeX-SMART daugiafunkcinių fotoelektrinių pastato elementų gamybos „FLeXible“ pramoninis demonstravimas pramoniniu mastu

logo_grassProjekto numeris: 322434
Finansavimas: Jungtinis projektas
EU finansavimas: 2,914,482.00 EUR
Projekto biudžetas: 4,817,368.40 EUR
Start of the project: 1st November 2014
Trukmė: 36 mėnesiai

Integruotų fotovoltinių elementų (BIPV) kūrimas yra perspektyvi sritis, nors ji vis dar laikoma naujiena, skirta tik išskirtinei statybai. Tačiau BIPV potencialas yra daug didesnis ir galėtų būti sukurta daug daugiau sprendimų, o BIPV galėtų tapti plačiai pripažinta technologija, jei bus įveiktos pagrindinės kliūtys, trukdančios diegti rinką. „SMART-FLeX“ konsorciumas siekia patenkinti nustatytus poreikius įveikti pagrindines BIPV rinkos diegimo kliūtis, siūlydamas bendradarbiavimo projektą, kurio bendras tikslas: pademonstruoti daugiafunkcinį stiklo/stiklo PV statybinį elementą kaip kištuką ir kintamąjį kintamosios srovės įrenginį, kad būtų saugu ir lengvas montavimas į pastato elektros sistemą. Tokio prietaiso demonstravimas apims abu lygius:

i) parodyti lankstumą ir pritaikomumą gaminant pagal individualų dizainą pagamintus pastato elementus, leidžiančius harmoningai integruoti pastatus, ir ii) tokių BIPV produktų demonstravimą pastato apvalkale.

Platus BIPV, kaip mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių technologijų, diegimas padėtų siekti Europos energijos portfelio įvairinimo ir klimato kaitos tikslų. Jei sėkmingai parodytas SMART-FLeX sprendimas paskatins greitą rinkos replikaciją ir padidins platų BIPV diegimą per trumpą laiką, taip pat prisidės prie 6,73% AEI rinkos dalies padidėjimo ir 238 000 tonų sutaupyto CO2 kiekio per dešimt metų po įgyvendinimo.
http://www.smartflex-solarfacades.eu

Menu